Jij bent degene waar je op zit te wachten

Weet jij dat jij degene bent waar je op zit te wachten?

Door te masseren en zelf ook gemasseerd te worden, merk ik dat lichaamsbewustzijn en lichaamsvertrouwen de basis vormen voor zelfbewustzijn en zelfvertrouwen. Ik heb daar zelf best een tijdje over gedaan om dat te ontdekken. Want overal om me heen worden signalen afgegeven dat je niet goed genoeg bent zoals je bent. Je bent alleen aantrekkelijk als je deze kledingmaat hebt, geslaagd als je dit of dat beroep uitoefent, dit merk draagt, etc. etc. De onzekerheid en stress slaat in onze maatschappij over de hele linie toe. Ik merk dat ook aan onze kinderen, onze jeugd, onze toekomst. En ook aan mijn eigen kinderen.

Ik krijg regelmatig pubers in mijn praktijk. De laatste tijd worden dat er meer, meestal gestuurd door hun ouders, soms omdat ze beseffen dat ze zelf aan het vastlopen zijn. Hun lijf, vaak al onderhevig aan de normale veranderingen die bij het volgroeid raken horen, staat vaak strak van de spanning. Hun hoofd is onrustig, vol van gedachten, tollend van alles wat ze aan prikkels binnen krijgen.

Als we het wel eens over social media of mobieltjes hebben, zijn er jongens en meisjes bij die aangeven soms wel 500 berichtjes per dag binnen te krijgen Vijfhonderd! Er van uitgaande dat ze van 08.00 uur tot 22.00 uur wakker zijn, komt dat neer op 35 berichten per uur, elke twee minuten één. Het lezen van die berichten staat nog los van het liken en volgen van anderen. Ik moet er niet aan denken! En waar houdt het op?

Onder invloed van alle digitale innovaties en sociale media, vloggers en bloggers, lijkt onze jeugd wel eens te vergeten dat het om hen zelf gaat, dat zij mogen zijn wie ze zijn. Dat zij de wereld mogen ontdekken, zichzelf leren kennen, fouten mogen maken, opkrabbelen en sterker doorgaan.. Dat onze kinderen zich willen laten inspireren is natuurlijk helemaal prima. Het moet alleen niet zo zijn dat de wereld van anderen hun wereld wordt.

Om jezelf te kunnen en mogen zijn, is vertrouwen nodig. Ouders moeten dat vertrouwen geven, maar pubers zullen dat vooral zelf moeten gaan voelen. Mijn ervaring is dat massage en aanraking pubers helpt te zakken in hun eigen lijf en ervaringen, en in contact te komen met hun eigenheid. Lichaamsbewustzijn en lichaamsvertrouwen dragen direct bij aan zelfbewustzijn en zelfvertrouwen. Hoe mooi is het dat steeds meer pubers dit ontdekken. En ik geniet er van hoe snel ze leren. Want hoe simpel is het soms. Beide voeten op de grond, de rug recht, schouders naar achteren, hoofd omhoog, de neus in de wind. En dan weten én voelen dat ze zelf degene zijn waar ze altijd op hebben zitten te wachten!